EDAC Inc. 627-13W6624-3T2
Part No.:
627-13W6624-3T2
Description:
CONN D-SUB PLG 13POS PNL MT SLDR
Shipping
627-13W6624-3T2 Information
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A