EDAC Inc. 627-13W6622-1N1
Part No.:
627-13W6622-1N1
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS SOLDER CUP
Shipping
627-13W6622-1N1 Information
Number of Positions:
13 (7 + 6 Power)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Shell Size, Connector Layout:
4 (DC, C) - 13W6
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness:
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps):
5A, 10A