EDAC Inc. 622-M50-660-WT3
Part No.:
622-M50-660-WT3
Description:
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Shipping
622-M50-660-WT3 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A per Contact
Backset Spacing:
0.283" (7.20mm)