EDAC Inc. 621-M50-660-BT6
Part No.:
621-M50-660-BT6
Description:
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Shipping
621-M50-660-BT6 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.283" (7.20mm)