Vishay Sprague 610D226G020KD5
Part No.:
610D226G020KD5
Description:
CAP ALUM 22UF 20V AXIAL TH
Shipping
610D226G020KD5 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.297" Dia x 1.000" L (7.54mm x 25.40mm)