Vishay Sprague 610D226F150DR2
Part No.:
610D226F150DR2
Description:
CAP ALUM 22UF 150V AXIAL TH
Shipping
610D226F150DR2 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.390" Dia x 2.812" L (9.92mm x 71.42mm)