Vishay Sprague 610D127F030DL2
Part No.:
610D127F030DL2
Description:
CAP ALUM 120UF 30V AXIAL TH
Shipping
610D127F030DL2 Information
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
30 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.390" Dia x 2.187" L (9.92mm x 55.56mm)