Vishay Sprague 604D471F150JT7
Part No.:
604D471F150JT7
Description:
CAP ALUM 470UF 150V AXIAL TH
Shipping
604D471F150JT7 Information
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.000" Dia x 3.625" L (25.40mm x 92.08mm)