Vishay Sprague 604D222F030HP7
Part No.:
604D222F030HP7
Description:
CAP ALUM 2200UF 30V AXIAL TH
Shipping
604D222F030HP7 Information
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
30 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.875" Dia x 2.125" L (22.23mm x 53.98mm)