Vishay Sprague 600D827G007DL4
Part No.:
600D827G007DL4
Description:
CAP ALUM 820UF 7V AXIAL TH
Shipping
600D827G007DL4 Information
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
7 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)