Vishay Sprague 600D826G030DD4
Part No.:
600D826G030DD4
Description:
CAP ALUM 82UF 30V AXIAL TH
Shipping
600D826G030DD4 Information
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
30 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.375" Dia x 0.937" L (9.52mm x 23.80mm)