Vishay Sprague 600D805F100DC5
Part No.:
600D805F100DC5
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Description:
CAP ALUM 8UF 100V AXIAL TH
Shipping
600D805F100DC5 Information
Manufacturer:
Vishay Sprague
Package/Case:
Series:
600D
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
8 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C