Vishay Sprague 600D687G015DX5
Part No.:
600D687G015DX5
Description:
CAP ALUM 680UF 15V AXIAL TH
Shipping
600D687G015DX5 Information
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.687" L (9.53mm x 66.26mm)