Vishay Sprague 600D686D050DG5
Part No.:
600D686D050DG5
Description:
CAP ALUM 68UF 50V AXIAL TH
Shipping
600D686D050DG5 Information
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.375" L (9.53mm x 34.93mm)