Vishay Sprague 600D607G020DX0
Part No.:
600D607G020DX0
Description:
CAP ALUM 600UF 20V AXIAL TH
Shipping
600D607G020DX0 Information
Capacitance:
600 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.687" L (9.53mm x 66.26mm)