Vishay Sprague 600D607F020DX4
Part No.:
600D607F020DX4
Description:
CAP ALUM 600UF 20V AXIAL TH
Shipping
600D607F020DX4 Information
Capacitance:
600 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.687" L (9.53mm x 66.26mm)