Vishay Sprague 600D567G007DJ4
Part No.:
600D567G007DJ4
Description:
CAP ALUM 560UF 7V AXIAL TH
Shipping
600D567G007DJ4 Information
Capacitance:
560 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
7 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.623" L (9.53mm x 41.30mm)