Vishay Sprague 600D476G050DE4
Part No.:
600D476G050DE4
Description:
CAP ALUM 47UF 50V AXIAL TH
Shipping
600D476G050DE4 Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.125" L (9.53mm x 28.58mm)