Vishay Sprague 600D476G030KD4
Part No.:
600D476G030KD4
Description:
CAP ALUM 47UF 30V AXIAL TH
Shipping
600D476G030KD4 Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
30 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.281" Dia x 0.937" L (7.14mm x 23.80mm)