Vishay Sprague 600D476F100DL4
Part No.:
600D476F100DL4
Description:
CAP ALUM 47UF 100V AXIAL TH
Shipping
600D476F100DL4 Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)