Vishay Sprague 600D476F075DG4
Part No.:
600D476F075DG4
Description:
CAP ALUM 47UF 75V AXIAL TH
Shipping
600D476F075DG4 Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
75 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.375" L (9.53mm x 34.93mm)