Vishay Sprague 600D475F150KD5
Part No.:
600D475F150KD5
Description:
CAP ALUM 4.7UF 150V AXIAL TH
Shipping
600D475F150KD5 Information
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.281" Dia x 0.937" L (7.14mm x 23.80mm)