Vishay Sprague 600D447G020DL5
Part No.:
600D447G020DL5
Description:
CAP ALUM 440UF 20V AXIAL TH
Shipping
600D447G020DL5 Information
Capacitance:
440 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)