Vishay Sprague 600D397G030DX4
Part No.:
600D397G030DX4
Description:
CAP ALUM 390UF 30V AXIAL TH
Shipping
600D397G030DX4 Information
Capacitance:
390 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
30 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.687" L (9.53mm x 66.26mm)