Vishay Sprague 600D337F015DE4
Part No.:
600D337F015DE4
Description:
CAP ALUM 330UF 15V AXIAL TH
Shipping
600D337F015DE4 Information
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.16Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency:
199 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
214.9 mA @ 1 kHz
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.125" L (9.53mm x 28.58mm)