Vishay Sprague 600D337F010DD4
Part No.:
600D337F010DD4
Description:
CAP ALUM 330UF 10V AXIAL TH
Shipping
600D337F010DD4 Information
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.16Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency:
185 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
199.8 mA @ 1 kHz
Size / Dimension:
0.375" Dia x 0.937" L (9.52mm x 23.80mm)