Vishay Sprague 600D297G020DJ4E3
Part No.:
600D297G020DJ4E3
Description:
CAP ALUM 290UF 20V AXIAL TH
Shipping
600D297G020DJ4E3 Information
Capacitance:
290 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.623" L (9.53mm x 41.30mm)