Vishay Sprague 600D287G040DX4
Part No.:
600D287G040DX4
Description:
CAP ALUM 280UF 40V AXIAL TH
Shipping
600D287G040DX4 Information
Capacitance:
280 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
40 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.687" L (9.53mm x 66.26mm)