Vishay Sprague 600D256G060DD4
Part No.:
600D256G060DD4
Description:
CAP ALUM 25UF 60V AXIAL TH
Shipping
600D256G060DD4 Information
Capacitance:
25 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
60 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 0.937" L (9.52mm x 23.80mm)