Vishay Sprague 600D256F150DJ5
Part No.:
600D256F150DJ5
Description:
CAP ALUM 25UF 150V AXIAL TH
Shipping
600D256F150DJ5 Information
Capacitance:
25 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.623" L (9.53mm x 41.30mm)