Vishay Sprague 600D227G020DG4
Part No.:
600D227G020DG4
Description:
CAP ALUM 220UF 20V AXIAL TH
Shipping
600D227G020DG4 Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.375" L (9.53mm x 34.93mm)