Vishay Sprague 600D227G007DD4
Part No.:
600D227G007DD4
Description:
CAP ALUM 220UF 7V AXIAL TH
Shipping
600D227G007DD4 Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
7 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 0.937" L (9.52mm x 23.80mm)