Vishay Sprague 600D227F030DJ4
Part No.:
600D227F030DJ4
Description:
CAP ALUM 220UF 30V AXIAL TH
Shipping
600D227F030DJ4 Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
30 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.623" L (9.53mm x 41.30mm)