Vishay Sprague 600D226F150DJ4
Part No.:
600D226F150DJ4
Description:
CAP ALUM 22UF 150V AXIAL TH
Shipping
600D226F150DJ4 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5.75Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency:
106 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
148.4 mA @ 1 kHz
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.623" L (9.53mm x 41.30mm)