Vishay Sprague 600D226F100DD4
Part No.:
600D226F100DD4
Description:
CAP ALUM 22UF 100V AXIAL TH
Shipping
600D226F100DD4 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6.75Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency:
77 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
107.8 mA @ 1 kHz
Size / Dimension:
0.375" Dia x 0.937" L (9.52mm x 23.80mm)