Vishay Sprague 600D226F075DD4
Part No.:
600D226F075DD4
Description:
CAP ALUM 22UF 75V AXIAL TH
Shipping
600D226F075DD4 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
75 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 0.937" L (9.52mm x 23.80mm)