Vishay Sprague 600D187G050DX4
Part No.:
600D187G050DX4
Description:
CAP ALUM 180UF 50V AXIAL TH
Shipping
600D187G050DX4 Information
Capacitance:
180 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.687" L (9.53mm x 66.26mm)