Vishay Sprague 600D176F060KD4
Part No.:
600D176F060KD4
Description:
CAP ALUM 17UF 60V AXIAL TH
Shipping
600D176F060KD4 Information
Capacitance:
17 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
60 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.281" Dia x 0.937" L (7.14mm x 23.80mm)