Vishay Sprague 600D167G060DX4
Part No.:
600D167G060DX4
Description:
CAP ALUM 160UF 60V AXIAL TH
Shipping
600D167G060DX4 Information
Capacitance:
160 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
60 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.687" L (9.53mm x 66.26mm)