Vishay Sprague 600D157G050DL4
Part No.:
600D157G050DL4
Description:
CAP ALUM 150UF 50V AXIAL TH
Shipping
600D157G050DL4 Information
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)