Vishay Sprague 600D157G030DG4E3
Part No.:
600D157G030DG4E3
Description:
CAP ALUM 150UF 30V AXIAL TH
Shipping
600D157G030DG4E3 Information
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
30 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.375" L (9.53mm x 34.93mm)