Vishay Sprague 600D147G040DJ4
Part No.:
600D147G040DJ4
Description:
CAP ALUM 140UF 40V AXIAL TH
Shipping
600D147G040DJ4 Information
Capacitance:
140 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
40 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.623" L (9.53mm x 41.30mm)