Vishay Sprague 600D147G020DE4
Part No.:
600D147G020DE4
Description:
CAP ALUM 140UF 20V AXIAL TH
Shipping
600D147G020DE4 Information
Capacitance:
140 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.125" L (9.53mm x 28.58mm)