Vishay Sprague 600D127G060DL4
Part No.:
600D127G060DL4
Description:
CAP ALUM 120UF 60V AXIAL TH
Shipping
600D127G060DL4 Information
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
60 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)