Vishay Sprague 600D127F075DL4
Part No.:
600D127F075DL4
Description:
CAP ALUM 120UF 75V AXIAL TH
Shipping
600D127F075DL4 Information
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.227Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency:
261 mA @ 120 Hz
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)