Vishay Sprague 600D126F100DD4
Part No.:
600D126F100DD4
Description:
CAP ALUM 12UF 100V AXIAL TH
Shipping
600D126F100DD4 Information
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 0.937" L (9.52mm x 23.80mm)