Vishay Sprague 600D107G075DL0
Part No.:
600D107G075DL0
Description:
CAP ALUM 100UF 75V AXIAL TH
Shipping
600D107G075DL0 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
75 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)