Vishay Sprague 600D107G050DJ4E3
Part No.:
600D107G050DJ4E3
Description:
CAP ALUM 100UF 50V AXIAL TH
Shipping
600D107G050DJ4E3 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.625" L (9.53mm x 41.28mm)