Vishay Sprague 600D107G050DJ4
Part No.:
600D107G050DJ4
Description:
CAP ALUM 100UF 50V AXIAL TH
Shipping
600D107G050DJ4 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.623" L (9.53mm x 41.30mm)