Vishay Sprague 600D107G040DG4
Part No.:
600D107G040DG4
Description:
CAP ALUM 100UF 40V AXIAL TH
Shipping
600D107G040DG4 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
40 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.375" L (9.53mm x 34.93mm)